Yüksek ve orta gerilim elektrik test ve devreye alma

Yeraltı enerji nakil hatları test ve devreye alma

Test ve devreye alma

Elektrikli ekipmanların Yüksek Gerilim Testi, ekipmanın yapısına ve gereken test türüne bağlı olarak çok çeşitli teknikleri kapsar. Yüksek voltajlı kablo sistemleri için tüm teknik hesaplama işlemlerini gerçekleştirir.Canlı kablo sistemleri için, anma koşullarında acil yük işletmede ve geçici ısıtmada geçici işletim için akım taşıma kapasitesini hesaplıyoruz. Yüksek Gerilim testi genellikle cihazın elektriksel şartlarda güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve yalıtımın etkinliğini kontrol etmenin bir yolu olarak yapılır. Yüksek voltaj testi sırasında aranan amaç uygulanan voltajın tipini ve miktarını ve kabul edilebilir akım akışını belirleyecektir. Yüksek voltajlı kablo sistemleri için tüm teknik hesaplama işlemlerini gerçekleştirir. Canlı kablo sistemleri için, anma koşullarında acil yük işletmede ve geçici ısıtmada geçici işletim için akım taşıma kapasitesini hesaplıyoruz.

 • Saha testi

  Yüksek gerili enerji hattının 2 aşamalı teste tabi tutulur güvenlik açısından. Kurulan tesisin ve genel projenin gözle kontrolü, faz kontrolü, pozitif sekans empedanslarının ölçümleri, çapraz bağlama sisteminde fonksiyon testleri, iletkenlerin DC dirençlerinin ölçülmesi, fiber optik kablolar için maksimum zayıflama ölçümleri, metalik kılıfların ve korumanın DC rezistanslarının ölçümü, XLPE yalıtımın yalıtım direncinin ölçülmesi, metalik olmayan kılıflarda DC voltaj testi, metalik kılıflar ve iletkenler arasındaki kapasitelerin ölçümü, sıfır empedans ölçümleri ile test aşamalarından geçirilmektedir.

 • silikon cam giydirme klipsli cephe sistemi

  HV / AC testi

  Yüksek gerilim enerji hattının tüm sistem testleri ve saha testleri yapıldıktan sonra HV / AC testi ile test edilir. Konu sistemine göre IEC 60840 ve IEC 62067'de olarak belirtilen gerilim yaklaşık 1 saat süre boyunca uygulanmaktadır. HV / AC testinin başarılı bir şekilde gerçekleştirildikten sonra, saha sorumlusu ile birlikte saha araştırılır ve mevcutta oluşan herhangi bir eksiklik var ise giderilir. Son olarak, sisteme 1 gün (24 saat) boyunca şebekeye voltaj uygulanır ve sistem devreye almaya hazır hale gelir.

 • T : +90 216 642 18 18

  F : +90 216 642 15 55

  E : arvona[a]arvona.com.tr

  arvona facebookarvona twitterarvona instagramarvona pinterestarvona linkedinarvona youtube