Yüksek ve orta gerilim elektrik trafo merkezi kurulumu

Trafo merkezi kurulum

Trafo merkezi kurulumu

Yüksek gerilim trafo şalt sahası, güç trafoları, baraları ve diğer bütünleşik elemanları ile elektrik üretim, iletim ve dağıtımın yapıldığı tesislerdir. Şalt sahalarında trafolar aracılığıyla elektrik alçaltılıp veya yükseltilerek istenilen iletim seviyesine getirilir aynı zamanda bunun dışında da önemli fonksiyonları gerçekleştirilir. Kısaca elektrik enerjisini toplamaya veya dağıtmaya yarayan birimlerdir.

 • Projelendirme ve uygulama

  Arvona mühendislik olarak tecrübeli ve deneyimli mühendis kadrosu tarafından, TEİAŞ ve belediye ilgili mevzuat, standart ve şartnamelere uygun şekilde tüm detayıyla uygulama aşaması da dâhil yüksek ve orta gerilim, trafo merkezi kurulum proje tasarım ve uygulama işlerinde kendini kanıtlamış firma olarak bu sektördeyiz. Yüksek gerilim ve orta gerilim elektrik proje onayı sonrası trafo köşk kurulumu inşaatı, test ve devreye almaya kadar anahtar teslim olarak trafo merkezi kurulumunu yapan kaliteli uygulamacı kimliğimiz ile hizmet vermekteyiz.

 • Test ve devreye alma

  Yüksek gerilim trafo merkez test aşamaları; röle ayarlarının yapılması ve testleri, güç trafosu testleri kapasite ve pf testleri, akım trafosu testleri kapasite ve pf testleri, gerilim trafosu testleri, kesici testleri, ayırıcı testleri, parafudur testleri, topraklama testleri, bara ve kablo test işlemleri aşamasından geçirilen merkez kullanıma hazır hale getirilir. Yükseltilen gerilim enerji nakil hatlarıyla şehir ve kasabaların girişinde tesis edilen indirici merkezlerine ulaşır. Bu merkezlerde 154 kV Yüksek Gerilim (YG) düşürülerek 36 kV Orta Gerilim (OG) haline dönüştürülür. Sonra anahtarlama ve koruma elemanlarıyla transformatörlere iletilir ve Alçak Gerilime çevrilir. Alçak Gerilime dönüşen enerji ile okullar, hastaneler, konutlar vb. alanlar beslenir.

 • T : +90 216 642 18 18

  F : +90 216 642 15 55

  E : arvona[a]arvona.com.tr

  arvona facebookarvona twitterarvona instagramarvona pinterestarvona linkedinarvona youtube