Yüksek gerilim ve orta gerilim elektrik altyapı uygulama

Altyapı enerji nakil hatları uygulama

Altyapı uygulama

Yüksek ve orta gerilimde, elektrik akımına maruz kaldıklarında yüksek dereceli hasar oluşturabilecekleri için kablo güzergâhı seçilirken, bataklık, göl, nehir, orman ve köprü gibi yerler ile maden ocakları, taşlık ve engebeli yerlerden elden geldiğince kaçınılmalıdır. Şehir merkezlerinde ise, su borusu, doğalgaz tesisleri, kanalizasyon borularından kaçınılmalıdır. Yüksek ve orta gerilim kablolarının yeraltına alma ve ek montaj yapımı profesyonel ekiplerimizce uygulaması yapılmaktadır.

 • Kazı çalışması

  Yüksek ve orta gerilim elektrik kablo yeraltına alınması için yapılan kazı çalışması öncesi isg kurallarına uygun şekilde çevre koruma bariyerleri yerleştirilmelidir. Arvona olarak firmamıza ait tüm araç ekipmanları ile profesyonel olarak uygulama yapmaktayız. Gerekli trafik izinleri ve onayları alındıktan sonra mevcut trafiği aksatmayacak şekilde çevre koruma alınmalıdır. Yüksek ve orta gerilim kazı çalışmasında tranşe ortalama 1mt x 1.20 mt ebatlarında kazılır. Kazıyı yapacak operatör ve saha ekibi tecrübesi mevcut altyapıya zarar vermemesi noktasına oldukça avantaj sağlamaktadır.

 • HDPE boru döşeme

  Yüksek ve orta gerilim elektrik hattının yer altına alınması için yapılan kazı çalışması özenle döşenmesi gereken ileri teknoloji ürünü HDPE boru ve bu boru içerisinden geçecek olan özel kılıflı yüksek gerilim kablolarının özenle ve tecrübeli ekiplerimizce sahada uygulaması yapılmaktadır. Döşetilen HDPE borunun ek yerlerinin özenle bağlanması, boru içerisinde yabancı maddelerin bulundurulmaması ve döşenen borunun aralıklarının standartlara uygun döşenmesi kablo çekim aşaması için oldukça önem taşımaktadır.

 • T : +90 216 642 18 18

  F : +90 216 642 15 55

  E : arvona[a]arvona.com.tr

  arvona facebookarvona twitterarvona instagramarvona pinterestarvona linkedinarvona youtube